Zawisza Bydgoszcz rezygnuje z udziału kibiców w finale Pucharu Polski KPZPN

Zawisza Bydgoszcz rezygnuje z udziału kibiców w finale Pucharu Polski KPZPN

Data: 5 czerwca 2024

Kibice Zawiszy Bydgoszcz nie pojadą na finał Pucharu Polski Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, który odbędzie się 12 czerwca 2024 roku w Toruniu. Decyzja ta zapadła po ogłoszeniu, że Elana Toruń, gospodarz spotkania, przyznała zaledwie 450 biletów dla sympatyków bydgoskiego klubu.

Kontrowersyjna decyzja Elany

Pomimo próśb ze strony Zawiszy o przydzielenie większej liczby biletów, Elana Toruń nie zwiększyła puli dostępnych wejściówek. Zawisza zaproponowała nawet przeniesienie meczu do Bydgoszczy, jednak propozycja ta została odrzucona, a ostateczne losowanie wyłoniło Elanę jako gospodarza spotkania.

Reakcja Zawiszy i kibiców

W związku z powyższą sytuacją, zarówno zarząd Zawiszy, jak i jej kibice, podjęli decyzję o rezygnacji z wyjazdu na mecz finałowy. Klub wyraził rozczarowanie, wskazując na to, że finał miał być piłkarskim świętem regionu Kujawsko-Pomorskiego, a obecna sytuacja odbiera mu ten status. Zawisza podkreśla, że jedynie ona potrafi wzorowo zorganizować wydarzenia na miarę oczekiwań kibiców.

Zobacz również:  Bydgoszcz: Policja poszukuje sprawców pobicia na ulicy Kordeckiego

Komentarze społeczności

Decyzja Elany oraz reakcja Zawiszy wywołały lawinę komentarzy w mediach społecznościowych. Wielu kibiców wyraża swoje niezadowolenie, twierdząc, że Elana i Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej (KPZPN) nie sprostali organizacyjnym wyzwaniom. Pojawiły się głosy, że mecz powinien zostać rozegrany na neutralnym terenie, co pozwoliłoby na równy dostęp dla obu grup kibiców.

administrator

Powiązane