Kajakarki i kajakarze Zawiszy uhonorowani przez Prezydenta Bydgoszczy za wspaniałe sukcesy

Kajakarki i kajakarze Zawiszy uhonorowani przez Prezydenta Bydgoszczy za wspaniałe sukcesy

Obfitujący w medale sezon kajakarzy i kajakarek z SK Zawisza zyskał uznanie Prezydenta Bydgoszczy, Rafała Bruskiego, który w poniedziałek (11.09) spotkał się z utytułowanymi sportowcami. To był rok pełen osiągnięć dla reprezentantów Bydgoszczy, którzy zdobyli łącznie 12 medali na różnych poziomach mistrzostw świata i Europy.

Kwalifikacje Olimpijskie na Widelcu

W trakcie spotkania, Waldemar Keister, prezes Stowarzyszenia Kajakowego Zawisza, podkreślił znaczenie ciężkiej pracy i poświęcenia zawodniczek i zawodników. Rokrocznie grono utalentowanych sportowców z klubu Zawisza staje się coraz liczniejsze, co jest owocem ich determinacji i zaangażowania.

Sukcesy na Mistrzostwach Świata w Duisburgu

Na mistrzostwach świata seniorów w Duisburgu Helena Wiśniewska zdobyła złoty medal (K-2 200 m) oraz srebro (K-2 500 m), a Dominika Putto stanęła na podium jako zdobywczyni srebra (K-4 500 m) i brązu (K-1 200 m). Co ważne, obie kajakarki zapewniły sobie kwalifikacje olimpijskie na przyszłoroczne igrzyska w Paryżu, co dodatkowo podniosło ich osiągnięcia na wyższy poziom.

Helena Wiśniewska podkreśliła, że choć medale cieszą, to równie istotne są kwalifikacje olimpijskie, które są ich priorytetem i celem. Dominika Putto również wyraziła satysfakcję z ich osiągnięć.

Nagrodę od prezydenta Bydgoszczy odebrał również Norman Zezula, który zdobył srebrny medal w konkurencji C-4 500 m podczas mistrzostw świata w Duisburgu.

Zobacz również:  Remis Zawiszy Bydgoszcz ze Stomilem Olsztyn w Emocjonującym Sparingu

Sukcesy Innych Utalentowanych Sportowców

Sezon 2023 przyniósł również znaczące sukcesy innym utalentowanym zawodnikom. Juliusz Kitewski zdobył srebrny medal (C-4 500 m) na mistrzostwach świata U23 i juniorów we włoskim Auronzo, a Paweł Słowiński zdobył srebrny (K-2 500 m) i brązowy (K-4 500m) medal w Auronzo. Włoskie zawody przyniosły także złoty medal dla kanadyjki Amelii Braun w konkurencji mix sztafety C-1 5000 m.

Prezydent Rafał Bruski podkreślił, że sukcesy kajakarzy Zawiszy to wynik ciężkiej pracy zarówno sportowców, jak i ich trenerów oraz działaczy, którzy tworzą odpowiednie warunki do rozwoju. Bruski zwrócił się również do najmłodszych adeptów kajakarstwa, zachęcając ich do dążenia do sukcesu i przypominając, że klub Zawisza jest miejscem, gdzie można osiągnąć wspaniałe wyniki.

Sukcesy Młodych Talentów

Podczas uroczystości wyróżnieni zostali nie tylko medalistki i medalistki, ale także uczestnicy imprez rangi mistrzostw świata i Europy oraz ich trenerzy. Najmłodsi adepci kajakarstwa w klubie Zawisza mieli również okazję udekorować utytułowanych sportowców specjalnymi medalami własnoręcznie wykonanymi.

Zobacz również:  MZK Bydgoszcz Rozpoczyna Testy Autobusów Hybrydowych

Lista wyróżnionych zawierała takie nazwiska jak Helena Wiśniewska, Dominika Putto, Amelia Braun, Katarzyna Kołodziejczyk, Sandra Ostrowska, Julia Górska, Julia Krajewska, Julia Kończal-Bohn, Norman Zezula, Juliusz Kitewski, Paweł Słowiński oraz trenerzy: Maciej Juhnke, Michał Ruczyński, Mariusz Słowiński, Radosław Kwasigroch, przy czym każdy z nich miał swój wkład w osiągnięcie sukcesów klubu Zawisza.

Podziękowania i Perspektywy Rozwoju

To spotkanie było nie tylko okazją do uhonorowania sportowców za ich trud i poświęcenie, ale także dowodem na rosnący potencjał kajakarzy i kajakarek z Bydgoszczy, którzy mają przed sobą obiecującą przyszłość w świecie sportu wodnego.

administrator

Powiązane