Zmiany w komunikacji miejskiej po uszkodzeniu mostu Pomorskiego w Bydgoszczy

Zmiany w komunikacji miejskiej po uszkodzeniu mostu Pomorskiego w Bydgoszczy

Od poniedziałku (20 listopada) linie autobusowe, które kursują od ronda Fordońskiego do ronda Toruńskiego przez most Pomorski w Bydgoszczy, zmuszone są do nietypowego rozwiązania. Ze względu na uszkodzenie nawierzchni drogi przy wjeździe na most, autobusy poruszają się teraz torowiskiem tramwajowym. To nietypowa sytuacja, która ma wpływ na codzienny transport miejski w tym regionie.

Zmiana spowodowana uszkodzeniem mostu

Przyczyną tej zmiany jest uszkodzenie nasypu drogowego zachodniej jezdni przy wjeździe na most Pomorski. Prawdopodobnie uszkodzenia te są wynikiem prac wodociągowych prowadzonych w okolicach mostu. Od wtorku na jezdni w kierunku ronda Toruńskiego wyłączono jeden pas ruchu, co dodatkowo utrudniało płynność ruchu. W odpowiedzi na te problemy podjęto kilka decyzji dotyczących organizacji ruchu.

Zobacz również:  Zderzenie Tramwajów w Bydgoszczy: Podsumowanie Wydarzeń

Zmiany w komunikacji miejskiej

Od poniedziałku autobusy rozpoczęły kursowanie po torowisku tramwajowym, co oznaczało wyłączenie tramwajów z ruchu na tym odcinku. Aby to było możliwe, specjalnie przygotowano tymczasowe wjazdy i zjazdy po obu stronach mostu. Warto dodać, że pierwszego dnia po wprowadzeniu tej zmiany zdarzyły się sytuacje, w których kierowcy aut osobowych jechali za autobusem po torowisku, prawdopodobnie przez pomyłkę. Zmiana ta dotyczy pojazdów linii 59, 68, 69 i 89.

Ponadto, od 16 listopada wprowadzono inne zmiany w komunikacji miejskiej w związku z uszkodzeniem mostu. Linie tramwajowe nr 7 i nr 8 zmieniły swoje trasy przebiegu i zostały skierowane przez nowy most tramwajowy w ul. Kazimierza Wielkiego do zajezdni tramwajowej przy ul. Toruńskiej, zamiast do pętli Babia Wieś. Linie autobusowe zastępcze za tramwaj, tj. linia „ZaT8″ i linia „ZaT”, zostały zawieszone. Dodatkowo wprowadzona została linia „ZaT” na trasie Kapuściska (pętla)-Wojska Polskiego-Prezydenta Lecha Kaczyńskiego-Toruńska-rondo Toruńskie, obsługująca przystanki usytuowane wzdłuż trasy przebiegu.

Zobacz również:  Bydgoszcz Głosuje: Bruski Ponownie Prezydentem

Podsumowanie

Uszkodzenie nawierzchni drogi przy wjeździe na most Pomorski w Bydgoszczy spowodowało poważne zmiany w organizacji ruchu oraz w komunikacji miejskiej. Autobusy teraz poruszają się po torowisku tramwajowym, co wpłynęło na codzienne podróże mieszkańców. Wprowadzono także zmiany w trasach tramwajów i autobusów zastępczych. Oczekuje się, że wyniki badań geologicznych uszkodzonego nasypu mostu pozwolą na przygotowanie planu naprawczego. Tymczasem prace przy budowie zbiornika retencyjnego przy nasypie mostu Pomorskiego nie zostały wstrzymane. Wszystko to wskazuje na konieczność dostosowania się mieszkańców do nowych warunków transportowych, które będą obowiązywać do czasu pełnej naprawy mostu Pomorskiego.

administrator

Powiązane