Wyróżnienia MSC dla Bydgoskich Firm w Branży Przetworów Rybnych

Wyróżnienia MSC dla Bydgoskich Firm w Branży Przetworów Rybnych

Bydgoskie przedsiębiorstwa, Abramczyk i Frosta, zostały wyróżnione podczas Gali 10-lecia organizacji Marine Stewardship Council (MSC) za ich znakomite zaangażowanie w promocję zrównoważonego rybołówstwa. MSC Awards to prestiżowe wyróżnienia, wcześniej przyznawane głównie firmom z Wielkiej Brytanii, Australii, USA i Hiszpanii. Jest to pierwszy przypadek, gdy nagrody te zostały przyznane polskim firmom.

Frosta: Pionier w Zrównoważonym Rybołówstwie

Firma Frosta, działająca m.in. w sektorze przetwórstwa ryb, otrzymała nagrodę w kategorii „Najlepsza Marka Ryb Białych” oraz wyjątkowe „Grand Prix 10-lecia MSC”. Przez prawie dekadę, na wszystkich produktach Frosta można znaleźć niebieski znak MSC, który gwarantuje, że produkty te pochodzą z dobrze zarządzanych łowisk i zostały pozyskane przy użyciu nowoczesnych sieci łowieckich oraz zaawansowanych technologii do monitorowania obszarów połowowych. Frosta odgrywa pionierską rolę na polskim rynku, promując zrównoważone rybołówstwo i zwiększając rozpoznawalność logo MSC wśród polskich konsumentów.

Zobacz również:  Bydgoszcz Głosuje: Bruski Ponownie Prezydentem

Abramczyk: Lider w Dziko Żywionym Łososiu MSC

Rodzinna firma Abramczyk, specjalizująca się w produktach z dzikiego łososia, została uhonorowana tytułem „Najlepszej Marki w Kategorii Dziki Łosoś”. MSC doceniło fakt, że firma Abramczyk jest niekwestionowanym liderem na polskim rynku produktów zawierających certyfikowany dziki łosoś MSC. Obecnie firma oferuje aż 8 różnych certyfikowanych produktów z dzikiego łososia, które zdobywają uznanie wśród polskich konsumentów.

MSC: Promotor Zrównoważonego Rybołówstwa na Świecie

MSC to międzynarodowa organizacja pozarządowa, która przez ponad 25 lat współpracuje z naukowcami, rybakami i organizacjami ekologicznymi, aby promować zrównoważone praktyki rybackie na całym globie. Jej niebieski certyfikat, umieszczany na produktach rybnych i owocach morza, takich jak produkty firmy Abramczyk, potwierdza, że pochodzą one z dobrze zarządzanych łowisk i że korzysta się z ekologicznych technologii połowowych, co przyczynia się do ochrony ekosystemów morskich.

Zobacz również:  Patryk Mikołajewski Ponownie Burmistrzem Koronowa

Piotr Kośmicki, dyrektor marketingu w firmie Abramczyk, podkreśla ważność zrównoważonego rybołówstwa:

Dziko żyjące ryby i owoce morza poławiane w naturalnych akwenach dają nam możliwość poznawania smaków i docenienia wartości odżywczych stworzonych przez naturę. Dlatego tak ważne jest dla nas wszystkich, aby korzystanie z tego dobra odbywało się w sposób zrównoważony i oparty na naukowych podstawach. Każde działanie, które z jednej strony chroni zasoby mórz, oceanów i akwenów słodkowodnych, a jednocześnie daje nam dostęp do kulinarnego bogactwa ryb i owoców morza, tworzy pewnego rodzaju harmonię człowieka ze środowiskiem naturalnym. Dziękujemy MSC za uznanie i przyznaną nagrodę, która daje nam impuls do podejmowania dalszych działań na rzecz promocji zrównoważonego rybołówstwa.

administrator

Powiązane