Wielkie Święto Wodniaków w Bydgoszczy: Ster na Bydgoszcz 2024

Wielkie Święto Wodniaków w Bydgoszczy: Ster na Bydgoszcz 2024

W miniony weekend Bydgoszcz zamieniła się w stolicę wodnych przygód, goszcząc jubileuszową, 15. edycję festiwalu „Ster na Bydgoszcz”. To coroczne wydarzenie przyciąga tłumy miłośników wodnej rekreacji i żeglarstwa. Na uczestników czekała bogata oferta atrakcji, w tym wyścigi smoczych łodzi, widowiskowe pokazy flyboardów oraz Parada Jednostek Pływających. Festiwal uświetniły również koncerty, na scenie pojawili się m.in. Neema Rae i Gromee z zespołem, a dzień zakończył się dyskoteką pod gwiazdami oraz pokazem laserowym.

Impreza odbyła się na Wyspie Młyńskiej i nad Brdą, gdzie przygotowano strefy rekreacyjne, warsztaty i liczne pokazy. Wśród sobotnich wydarzeń były wyścigi smoczych łodzi oraz Charytatywny Wyścig Kaczek, z którego dochód przeznaczono na sprzęt rehabilitacyjny dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Smukale. Niedziela również obfitowała w liczne atrakcje, w tym zawody kajakowe i Wielki Wyścig Butelkowy.

Zobacz również:  Kontrowersje wokół Przebudowy Ronda Jagiellonów w Bydgoszczy

Festiwal nie tylko promuje Bydgoszcz jako miasto z bogatymi tradycjami wodnymi, ale także integruje mieszkańców i turystów, oferując niezapomniane przeżycia i wspólną zabawę.

administrator

Powiązane