Tragiczny Pożar w Murowańcu koło Bydgoszczy

Tragiczny Pożar w Murowańcu koło Bydgoszczy

W nocy ze środy na czwartek (3/4 stycznia 2024) doszło do tragicznego pożaru w Murowańcu, miejscowości położonej niedaleko Bydgoszczy. W wyniku zdarzenia życie straciła jedna osoba, a trzy kolejne zostały poszkodowane.

Przebieg Zdarzeń

Pożar wybuchł w jednym z mieszkań typu bliźniak przy ulicy Kolibra. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu krótko przed godziną drugą w nocy. Pomimo szybkiej reakcji, ogień już mocno się rozwinął, obejmując całkowicie jedną część bliźniaka.

Ofiary Pożaru

Niestety, w wyniku pożaru zginęła kobieta, która została znaleziona przez strażaków na pierwszym piętrze budynku. Dodatkowo trzy osoby — mężczyzna oraz dwóch chłopców w wieku 11 i 16 lat — doznały poparzeń. Wszyscy poszkodowani zostali przewiezieni do bydgoskich szpitali. Mężczyzna i starszy chłopiec zdołali opuścić budynek przed przybyciem straży, natomiast młodszy chłopiec został ewakuowany przez strażaków.

Zobacz również:  Kontrowersje wokół Przebudowy Ronda Jagiellonów w Bydgoszczy

Działania Straży Pożarnej

W akcji gaśniczej, która trwała ponad cztery godziny, uczestniczyło cztery zastępy straży pożarnej, liczące łącznie 27 strażaków. Udało się im zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia na pozostałą część bliźniaka.

Śledztwo i Przyczyny Pożaru

Na obecnym etapie nie są znane przyczyny pożaru. Sprawę bada odpowiednie śledztwo, które ma na celu ustalenie wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Podsumowanie

Tragiczny pożar w Murowańcu to przypomnienie o nieustannej potrzebie zachowania ostrożności i świadomości zagrożeń związanych z ogniem. Wyrazy współczucia kierujemy do rodziny i bliskich ofiary, a poszkodowanym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Apel

To zdarzenie jest również przestrogą dla wszystkich o znaczeniu bezpieczeństwa pożarowego. Apelujemy o regularne kontrole instalacji elektrycznych i grzewczych w domach oraz o zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z otwartego ognia. Bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich powinno być zawsze na pierwszym miejscu.

Zobacz również:  MZK Bydgoszcz Rozpoczyna Testy Autobusów Hybrydowych
administrator

Powiązane