„Święto Światła — Światło Wody” na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy

„Święto Światła — Światło Wody” na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy

W ostatni weekend września (29-30 września) na urokliwej Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy zapowiada się wyjątkowe wydarzenie pod nazwą „Święto Światła — Światło Wody”, które organizuje Fundacja Kultury Pozytywka. To niezwykła okazja do odkrycia magii świateł i sztuki, która ożywi to miejsce.

Co można zobaczyć?

Podczas tych dwóch dni na Wyspie Młyńskiej zostaną rozmieszczone artystyczne i świetlne instalacje, które przyciągną spojrzenia mieszkańców. Szczególną atrakcją będzie tzw. Infinity Room, czyli konstrukcja z luster, która stworzy efekt nieskończoności. To idealna okazja do eksploracji artystycznych iluminacji i odkrywania piękna Bydgoszczy w nieco inny sposób.

Kiedy i dla kogo?

Impreza jest dedykowana całym rodzinom i będzie trwać od godziny 19:00 do 22:00. To doskonały pretekst do spędzenia czasu z bliskimi, podziwiając fascynujące świetlne instalacje na Wyspie Młyńskiej.

Zobacz również:  Czarni Nakło Ulegli Piaskom Bydgoszcz w Ostatnim Sparingowym Starciu

Twórcza przestrzeń dla młodych artystów

Fundacja Kultury Pozytywka stawia na wykorzystanie piękna Wyspy Młyńskiej jako miejsca inspirującego młodych artystów. Przez sztukę chcą uwydatnić walory tego miejsca i dodać mu nowego blasku.

Niezwykłe pokazy świetlne

Podczas „Święta Światła — Światło Wody” na ścianach Młynów Rothera i Muzeum Okręgowego zostaną wyświetlone fascynujące mappingi, a przestrzeń ożyją lasery i mieniąca się rzeźba. Wszystko połączone zostanie w spójną instalację audiowizualną, a muzyka nada jej dodatkowego uroku.

Twórcy instalacji

Za artystyczne instalacje odpowiadają młodzi twórcy z Bydgoszczy, Poznania i Warszawy, w tym Maciej Klocek, specjalista od widowisk laserowych, który swoją sztuką świetlną wzbogaca największe imprezy w kraju i za granicą.

Podkreślenie atutów miasta

Głównym celem „Święta Światła – Światło Wody” jest podkreślenie atutów miasta w sposób, który podkreśla jego piękno. Wartość Wyspy Młyńskiej jako przestrzeni do tworzenia artystycznych projektów jest nieoceniona i sprawia, że Bydgoszcz prezentuje się w zupełnie nowym świetle.

Zobacz również:  Patryk Mikołajewski Ponownie Burmistrzem Koronowa

Wstęp wolny

Impreza jest otwarta dla wszystkich, a bilety obowiązują jedynie na wstęp do Mirror Cube. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków miasta Bydgoszczy.

Nie przegapcie okazji na spędzenie niezapomnianego weekendu w towarzystwie magii świateł na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy!

administrator

Powiązane