Sprawcy włamania na bydgoskiej starówce zatrzymani na gorącym uczynku

Sprawcy włamania na bydgoskiej starówce zatrzymani na gorącym uczynku

W poniedziałek, 19 lutego 2024 roku, bydgoska policja dokonała zatrzymania trzech mężczyzn, którzy włamali się do mieszkania na Starym Rynku. Zdarzenie to miało miejsce w dzielnicy Szwederowo, a zatrzymani sprawcy to osoby w wieku 44, 49 i 51 lat.

Zgłoszenie o potencjalnym włamaniu wpłynęło do dyżurnego Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo. Mieszkaniec kamienicy poinformował o podejrzanych dźwiękach dochodzących z jednego z mieszkań. Na miejsce natychmiast skierowano patrol, który w budynku natrafił na trzech mężczyzn. Próbowali oni wynieść z mieszkania skradzione przedmioty, w tym armaturę łazienkową oraz elektryczny grzejnik.

Działania policji doprowadziły do szybkiego zatrzymania włamywaczy. Okazało się, że dla dwóch z nich nie był to pierwszy tego typu czyn, co oznacza, że będą odpowiadać jako recydywiści. Najstarszemu z mężczyzn, 51-latkowi, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem. Pozostali sprawcy, wobec których stwierdzono recydywę, mogą spodziewać się nawet do 15 lat więzienia.

Zobacz również:  Kontrowersje wokół Przebudowy Ronda Jagiellonów w Bydgoszczy

To zdarzenie jest przypomnieniem o nieustającej czujności i profesjonalizmie funkcjonariuszy policji, którzy są gotowi interweniować w każdej sytuacji. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji udało się zapobiec dalszym stratom i przywrócić poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom bydgoskiej starówki.

administrator

Powiązane