Rozpoczęcie Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego 2023: Pierwszy Weekend Pełen Magii

Rozpoczęcie Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego 2023: Pierwszy Weekend Pełen Magii

W dniu 18 listopada w Bydgoszczy rozpoczął się oczekiwany przez wielu Bydgoszczan i odwiedzających miasto Jarmark Świąteczny. Atmosfera magicznych świąt, aromatyczny grzańce, pyszne potrawy bożonarodzeniowe, i dobra muzyka zdominowały pejzaż miasta na najbliższe pięć tygodni. Zapełnione po brzegi świąteczne domki na ul. Mostowej i Starym Rynku oferują wystawców oferujących pyszne jedzenie i rękodzieło, a już pierwszy weekend przyciągnął tłumy entuzjastów.

Jarmark Świąteczny 2023

W sobotę, 18 listopada, Bydgoski Jarmark Świąteczny uroczyście rozpoczął się zapaleniem światełek na choince i świątecznych iluminacjach w mieście. Pierwszy weekend przyniósł ze sobą tłumy odwiedzających, którzy mieli szansę skorzystać z wielu atrakcji. Na tym wyjątkowym Jarmarku Świątecznym można znaleźć:

  • Strefę gastronomiczną,
  • Stuletnią karuzelę wenecką,
  • Młyńskie Koło,
  • Karuzelę Jumbo,
  • Małą kolejkę Mikołaja,
  • Labirynt,
  • Fotobudkę 360,
  • Zimowe wesołe miasteczko.
Zobacz również:  Zawisza Bydgoszcz Zbroi Się na Nowy Sezon: Nowe Transfery i Przedłużenia Kontraktów

Jarmark Świąteczny tradycyjnie obejmuje obszar mostu Staromiejskiego, placu Teatralnego oraz Starego Rynku.

Godziny otwarcia

Jarmark Świąteczny w Bydgoszczy będzie trwać aż do 22 grudnia, a zimowe miasteczko zostanie otwarte przez nieco dłuższy okres czasu. Godziny otwarcia są następujące:

  • Niedziela – czwartek: 13:00 – 20:00,
  • Piątek – sobota: 13:00 – 21:00.

60 wystawców

Wystawcy z Polski, Holandii i Niemiec przybyli do Bydgoszczy, tworząc różnorodną ofertę. Na stoiskach można znaleźć oscypki z Zakopanego, domowe konfitury, soki, syropy, tradycyjne wędliny, dziczyznę, ryby, pierogi, bigos i barszcz. Miłośnicy słodkości będą zadowoleni z gofrów, hiszpańskich churros, naleśników, własnoręcznie robionych lizaków i czekoladek. Serce Jarmarku bije na Moście Staromiejskim, gdzie w świątecznie udekorowanych 28 domkach oferowane są pyszne jedzenie i napoje, takie jak gorąca czekolada, grzane piwo i aperol, oraz aromatyczne grzańce.

Zobacz również:  Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce 2024: Bydgoszcz w Centrum Uwagi

Jarmark Bożonarodzeniowy to również doskonałe miejsce dla tych, którzy szukają wyjątkowych prezentów. Na Starym Rynku znajdują się stoiska rękodzielników z Bydgoszczy i okolic. W sumie na tegorocznym jarmarku pojawiło się 60 wystawców. Organizatorem tego magicznego wydarzenia jest Miasto Bydgoszcz.

Podsumowanie

Rozpoczęty Bydgoski Jarmark Świąteczny 2023 przyciągnął tłumy odwiedzających, oferując niezapomniane przeżycia świąteczne. To idealne miejsce, aby cieszyć się pysznym jedzeniem, rękodziełem, atrakcjami i zakupami prezentów w magicznym klimacie Bożego Narodzenia. Jarmark Świąteczny będzie czynny przez kilka tygodni, zapewniając mieszkańcom i gościom Bydgoszczy wiele okazji do świątecznej zabawy i zakupów.

administrator

Powiązane