Oszustwo „na policjanta” w Bydgoszczy: Zatrzymanie Sprawcy i Utrata 75 tys. zł przez Seniorkę

Oszustwo „na policjanta” w Bydgoszczy: Zatrzymanie Sprawcy i Utrata 75 tys. zł przez Seniorkę

Bydgoszcz, miasto znane z dynamicznego rozwoju i bogatej historii, niedawno stało się miejscem oszustwa „na policjanta”, które zakończyło się zatrzymaniem 21-letniego sprawcy i stratą 75 tysięcy złotych przez poszkodowaną seniorkę. W tym artykule przybliżamy szczegóły tego zdarzenia, które wstrząsnęło lokalną społecznością.

Przebieg Oszustwa

Do oszustwa doszło pod koniec listopada. 65-letnia mieszkanka Inowrocławia otrzymała telefon od mężczyzny, który podał się za policjanta. Rozmowa rozpoczęła się od słów „Dzień dobry, policja…”. Oszust przekonał kobietę, że prowadzi działania przeciwko siatce hakerów, którzy próbowali zaciągnąć kredyt na jej dane osobowe. Nakłonił ją do „zabezpieczenia” swoich oszczędności.

Poszkodowana przekazała rzekomemu policjantowi 40 000 złotych gotówką, a następnie przelała kolejne 35 000 złotych na wskazane konto, likwidując swoją lokatę. Po zorientowaniu się, że padła ofiarą oszustwa, kobieta zawiadomiła prawdziwą policję.

Zobacz również:  Nowe Miejskie Kąpielisko w Bydgoszczy

Akcja Zatrzymania Sprawcy

Dzięki szybkiej reakcji i pracy kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy udało się wytypować i zatrzymać podejrzanego. 21-letni mężczyzna został zatrzymany na ulicy w Świnoujściu na początku grudnia. Po zatrzymaniu został przewieziony do prokuratury w Inowrocławiu, gdzie usłyszał zarzut dokonania oszustwa. Niestety, odebranej gotówki nie odnaleziono, a pieniądze nie były już na koncie, na które zostały przelane.

Kontynuacja Śledztwa

Jak informuje mł. insp. Monika Chlebicz, rzeczniczka prasowa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, śledztwo w tej sprawie trwa. Policjanci i prokurator pracują nad ustaleniem, czy z aresztowanym współpracowały inne osoby. Sprawa jest rozwojowa i możliwe są dalsze zatrzymania.

Podsumowanie

Oszustwo „na policjanta” w Bydgoszczy jest przestrogą dla wszystkich, szczególnie dla seniorów, którzy często padają ofiarami tego typu przekrętów. Przypadek ten podkreśla również znaczenie szybkiej i skutecznej pracy policji w zwalczaniu przestępczości.

Zobacz również:  Remis Zawiszy Bydgoszcz ze Stomilem Olsztyn w Emocjonującym Sparingu

Aby dowiedzieć się więcej o tej sprawie i innych aktualnych wydarzeniach w Bydgoszczy, odwiedź Wiadomości Bydgoskie, gdzie znajdziesz najnowsze informacje i reportaże z miasta i regionu.

administrator

Powiązane