Odszedł ks. prałat dr Roman Adam Kneblewski

Odszedł ks. prałat dr Roman Adam Kneblewski

W środowisku diecezji bydgoskiej nadeszła smutna wiadomość o śmierci ks. prałata dr Romana Adama Kneblewskiego, kapłana, którego życie i posługa były świadectwem głębokiej wiary i oddania.

Życiorys ks. Kneblewskiego

Urodzony 26 marca 1952 roku w Bydgoszczy, ks. Kneblewski od najmłodszych lat był związany z kościołem. Jego duchowa droga rozpoczęła się w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie, gdzie wstąpił 11 czerwca 1983 roku. Święcenia diakonatu przyjął 10 maja 1987 roku, a rok później został wyświęcony na kapłana.

Działalność kapłańska i społeczna

Ks. Kneblewski przez lata swojej służby pracował jako wikariusz, a później jako proboszcz w wielu parafiach, angażując się nie tylko w życie religijne, ale również edukacyjne i społeczne. Jego praca jako dyrektora I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Bydgoszczy była szczególnie ceniona.

Zobacz również:  Bydgoszcz Głosuje: Bruski Ponownie Prezydentem

Pożegnanie

Wprowadzenie trumny do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy zaplanowano na wtorek, 2 kwietnia, o godzinie 19.00. Następnego dnia, 3 kwietnia, o godzinie 13.00, odbędą się uroczystości pogrzebowe, które poprowadzi biskup włocławski Krzysztof Wętkowski. Po ceremonii pogrzebowej nastąpi pochówek na cmentarzu parafialnym przy ul. Ludwikowo.

W pamięci

Ks. prałat dr Roman Adam Kneblewski pozostawi po sobie niezatarte ślady w sercach tych, którzy mieli przyjemność go znać. Jego życie było dowodem na to, że służba Bogu i bliźnim może być spełnieniem i powołaniem. Niech spoczywa w pokoju.

administrator

Powiązane